Новітня група “Лісовий садок”

З вересня 2019 року у нас успішно працює новітня група “Лісовий садок” для дітей 2-6 років!

Це одна з декількох груп такого формату в Україні, адже майже весь час діти знаходяться на свіжому повітрі – до 5 годин щодня. 

Лісовий садочок – нове явище для України, хоча у Європі такі садки існують ще з середини минулого сторіччя, а у наш час, наприклад у Германії, більше 1500 таких закладів. 

Від звичайної групи цей формат відрізняється ще й тим, що у розвагах та навчанні задіяні об’єкти природи. В іграх окрім звичних іграшок ми пропонуємо дітям використовувати шишки, гілки дерев, воду, пісок. В тематичних заняттях присутні сезонні природні матеріали, а вивчення закономірностей природних явищ та спостереження за живою природою є ідеальною основою для всебічного розвитку.

Такий підхід розвиває творчі здібності, мислення, креативність, і виховує не виконавця, а творця. 

 • Завдяки перебуванню на свіжому повітрі відбувається постійне оздоровлення і укріплення імунітету діток.
 • Під час навчання та розваг ми багато рухаємось і спілкуємось.
 • З дітьми знаходяться двоє вихователів. 
 • Нова група розрахована на півдня і 10 місць. Можливий індивідуальний графік. 

Для того, щоб познайомитись з новим форматом, записуйтеся на пробний безкоштовний день у лісовому садочку!

Які ж у лісових садочках діяльності, і для чого вони потрібні з огляду на розвиток дитини? 

1f332.pngГра з активним використанням уяви і будь-яких ресурсів оточуючого природного середовища – допомагають дітям дослідити власні думки та ідеї.

1f333.pngРольові ігри – розвивають уяву, драматичні навички, командну роботу, вибудовують різноманітні моделі поведінки.

1f332.pngБудівництво з гілок та інших підручних природних матеріалів – вимагає навичок постановки мети, планування, конструювання, командної роботи, наполегливості. 

1f333.pngПідрахунок об’єктів та пошук математичних закономірностей  – розвиває математичні навички та математичне мислення.

1f332.pngРозповідання історій, співи, вивчення віршів – розвиває драматичні навички, увагу, пам’ять та концентрацію. 

1f333.pngСкладання великих картин з маленьких об’єктів, виготовлення порошок, майстрування – розвиває навики рукоділля та мистецтва.

1f332.pngЗамальовки з життя садочка, малювання оточуючих природних об’єктів – навики рукоділля та мистецтва, винахідливість , увага до деталей і здатність їх відтворюввти.

1f333.pngЛазанння по деревах, дослідження лісу – підвищує силу, спритність, почуття рівноваги.

1f332.pngХованки та інші колективні ігри – розвивають кмітливість, вчать передбачити думки та дії інших людей.

1f333.pngПрогулянки по лісу та походи – підвищують силу та витривалість, вчать навичкам складання маршруту, планування, орієнтації у просторі. 

А найцікавіше те, що діти здобувають усі ці вміння та навички у практичному житті, керуючись власним інтересом до пізнання, що і є найціннішим!!! 

А тепер спробуємо скласти список - які ж головні переваги лісового садка?

 • Завдяки постійному перебуванню на свіжому повітрі значно покращуюється імунітет діток
 • Покращення здоров'я та низький процент захворюваності дітей з лісових садочків досягається також завдяки їх постійній руховій активності
 • У лісових садках у якості іграшок використовуються природні об'єкти та матеріали, що є найкращою можливістю для розвитку творчості та фантазіїов'я та низький процент захворюваності дітей з лісових садочків досягається також завдяки їх постійній руховій активності
 • Присутність у полі зору діток природних об'єктів та ландшафту розвиває самодисципліну
 • Гра на свіжому повітрі сприяє розвитку спритності, рівноваги, моторики рук, координації, тактильної чутливості та глибині сприйняття
 • Діти з лісових садків менше травмуються, у них підвищена здатність оцінювати ризики при взаємодії з небезпечними явищами та предметами
 • Згідно досліджень, час, проведений на природі, значно підвищує увагу дітей
 • Лісові садки менш галасливі, ніж звичайні, що значно знижує рівень стресу у дітей
 • Також науковими дослідженнями виявлено, що дітки з лісових садочків мають здібності вище середнього в усіх сферах, які були досліджені - знання та навики по певних предметах, математика, цікавість до пізнання, мотивація, вміння ставити та вирішувати задачі, мистецтво та винахідливість, позитивна соціальна поведінка
Входячи в життя дитини з першими відчуваннями, сприйняттями, поняттями, уявленнями, природа стає для неї наочним мірилом цінностей, джерелом багатств. У цьому факті закладено величезні можливості становлення гармонійної, всебічно розвиненої людини
В. Сухомлинський
Краса природи відіграє велику роль у вихованні духовного благородства. Вона виховує в душі дитини здатність відчувати, сприймати тонкощі, відтінки речей, явищ, порухи серця
В. Сухомлинський